Az angol springer spániel egy aktív kutya, amelyet a legjobban egy kertes házban érdemes tartani. Azonban a lakásban való élethez is képes alkalmazkodni, ha elegendő mozgást kap. Az angol springer spániel családbarát, és általában jól kijön a gyerekekkel. Más háziállatokkal is jól kijön, beleértve a macskákat is, ha már fiatal korától kezdve hozzászoktatják
Az angol springer spániel intelligens és szelíd, ami viszonylag könnyűvé teszi a kiképzést. Szeretnek dolgozni és játszani, így kiválóan alkalmasak különböző kutyasportokra, például agilityre, engedelmességre vagy flyballra. Fontos, hogy ügyeljünk arra, hogy ne "dolgozzuk túl" a kutyát, különben "labdafüggővé" válhat. Meg kell tanulnia a frusztrációtűrést és az impulzuskontrollt is fejleszteni. Mivel ezt a fajtát eredetileg vadászatra tenyésztették ki, fontos, hogy alternatívákat biztosítsunk, hogy a kutya boldogan vehessen részt a társasági életben, és kompatibilis legyen vele. A korai kiképzés és szocializáció itt kulcsfontosságú. Természetes kíváncsisággal és energiával rendelkeznek, ezért fontos, hogy fizikailag és szellemileg aktívak legyenek.
Az angol springer spánielek aktív kutyák, amelyeknek kiegyensúlyozott étrendre van szükségük energiájuk és egészségük megőrzéséhez. Kiváló minőségű, fehérjében és egészséges zsírokban gazdag kutyatáp ajánlott. Fontos figyelni a súlyukra is, mivel hajlamosak lehetnek az elhízásra. Az ápolást tekintve az angol springer spániel szőre közepesen hosszú, sűrű aljszőrzettel, ami rendszeres kefélést igényel.
Az angol springer spániel általában egészséges fajta, de mint sok kutyafajtánál, itt is vannak fajtatípusos betegségek, amelyekre érdemes odafigyelni. Ezek közé tartozik a csípőízületi diszplázia, a progresszív retina atrófia (PRA), a szembetegségek és a fülgyulladások, amelyek a hosszú fülek miatt igen gyakoriak lehetnek. Egyes vonalakban örökletes véralvadási rendellenességek is előfordulhatnak. A felelősségteljes tenyésztés és a rendszeres állatorvosi ellenőrzés elengedhetetlen a kutya jólétéhez. A védőoltások minden kutya esetében a megelőző egészségügyi ellátás fontos részét képezik. Az alapimmunizációt a kölyökkutyák 8 hetes koruktól kezdve 3-4 hetes időközönként 2-3 alkalommal kapják meg kb. 16 hetes korukig, majd 15 hónapos korukban ismét. Ezt követően a legtöbb oltást frissítése akár évente ajánlott, a veszettség ellenit pedig Magyaroszágon évente kötelező megismételni. A kutyájának szükséges speciális oltások a helytől és az életmódtól függően változhatnak, mindig konzultáljon erről háziorvosával.
Látogasd meg a Gazdikeresőnket és fedezd fel partnereink kutyáit!
Kutyát keresek