A border collie-k nem tipikus városi kutyák. Sok mozgásra és szellemi stimulációra van szükségük. Ha van kertje, ez természetesen nagyszerű, de anélkül is lehetséges, ha hajlandó sok időt tölteni a szabadban. A border collie-k általában jól kijönnek a gyerekekkel, de terelő természetük miatt előfordulhat, hogy különösen a kisgyerekeket próbálják terelgetni. Ez kiképzéssel kezelhetőnek kell lennie. Gyakran jól kijönnek a macskákkal és más háziállatokkal is, különösen akkor, ha már fiatal koruktól kezdve hozzászoktatták őket.
A border collie-k igazi zsenik a kutyák között, és nagyon gyorsan tanulnak. Ez teszi őket nagyszerű partnerré az olyan kutyasportokban, mint az agility vagy a flyball. A terelési ösztönük nagyon erős, és ezt figyelembe kell venni a kiképzés során. Arra is fontos ügyelni, hogy a kutya ne legyen "túlfoglalt". Fontos az egyensúly az aktivitás és a pihenés között. Fennáll a veszélye annak, hogy a border collie-k labdafüggővé; válnak, ezért fontos a változatos játék- és edzésprogram. A frusztrációtűrés és az impulzuskontroll oktatása létfontosságú a Border Collie-k számára, hogy boldogok legyenek és jól beilleszkedjenek a családi életbe.
A border collie-k aktív kutyák, és kiegyensúlyozott táplálkozásra van szükségük. A friss hús, a zöldségek és a jó minőségű száraztáp jó kombináció lehet. Vegye figyelembe, hogy aktivitásuk miatt valamivel magasabb a kalóriaszükségletük, mint a kevésbé aktív fajtáknak.
A border collie-k általában strapabíró kutyák. Ennek ellenére előfordulhat néhány fajtatípusos betegség, mint például a csípődiszplázia, a szembetegségek és az epilepszia. Azt is fontos tudni, hogy a border collie-knál vannak genetikai hibák, amelyeknek néha az egzotikus szőrszín is kedvezhet. Fontos, hogy a tenyésztő kiválasztásakor ügyeljünk arra, hogy a tenyészállatok egészségére odafigyeljenek. A védőoltások minden kutya esetében fontos részét képezik az egészségügyi ellátásnak. Az alapoltásokat 2-4 hetes időközönként adják be a kölyökkutyáknak 8 hetes kortól kb 16 hetes korukig, majd fél év elteltével a veszettség ellenit ismét. Ezt követően a legtöbb oltást - pl. kombinált - évente ajánlott frissíteni, Magyarországon kötelező a veszettség elleni védőóltás éves ismétlése.
Látogasd meg a Gazdikeresőnket és fedezd fel partnereink kutyáit!
Kutyát keresek