A bostoni terrierek nagyszerű városi kutyák. Kompakt méretük és barátságos természetük miatt ideális társak lakásokban vagy kisebb otthonokban élők számára. Általában jól kijönnek a gyerekekkel, de mint minden kutyánál, itt is felügyelni kell a kapcsolatot, különösen a nagyon kisgyerekek esetében. Általában a macskákkal és más háziállatokkal is jól kijönnek.
A bostoni terrierek okos és szelíd kutyák, amelyek gyakran élvezik a tanulást. Fontos azonban megjegyezni, hogy néha a saját fejük után mennek. A pozitív megerősítés és a türelem kulcsfontosságú fogalmak a kiképzésük során. A bostoni terrierek olyan kutyasportokban is kiválóak lehetnek, mint az agility és az engedelmességi képzés. Rendszeres mentális és fizikai stimulációra van szükségük, de vigyázzunk, hogy ne dolgoztassuk túl őket, különösen meleg időben a légzési problémáik miatt. Lehetséges probléma, hogy könnyen labdafüggővé válhatnak, ami azt jelenti, hogy megszállottan kergetik a labdákat. Fontos, hogy a játékviselkedésükben egyensúlyt teremtsünk, és más tevékenységeket is kínáljunk nekik. A frusztrációtűrés és az impulzuskontroll gyakorlása szintén előnyös a bostoni terrierek számára.
A bostoni terrier táplálékának kiegyensúlyozottnak és jó minőségűnek kell lennie. Ügyeljen arra, hogy olyan eledelt válasszon, amely a kistestű fajták igényeihez igazodik. Mivel egyes boston terrierek hajlamosak a túlsúlyra, fontos, hogy figyelemmel kísérjük a táplálékbevitelüket, és biztosítsuk a rendszeres testmozgást. Az ápolást tekintve a bostoni terrier viszonylag kevés karbantartást igényel, elegendő a heti egy kefélés.
A bostoni terrierrel kapcsolatban van néhány egészségügyi szempont, amellyel tisztában kell lennie. Rövid pofájuk miatt hajlamosak a brachycephalicus légúti szindrómára, ami azt jelenti, hogy nehezen tudnak szabadon lélegezni. Nagy, kiálló szemük miatt hajlamosabbak az olyan szemproblémákra is, mint a szürkehályog, a zöldhályog és a szaruhártya-fekély. Patellaficamban is szenvedhetnek, amikor a térdkalács elmozdul a normális helyzetéből. A védőoltások minden kutya esetében a megelőző egészségügyi ellátás fontos részét képezik. Az alapimmunizációt a kölyökkutyák 8 hetes koruktól kezdődően kapják meg 2-3 alkalommal 3-4 hetes időközönként kb. 16 hetes korukig, majd 15 hónapos korukban ismét. Ezt követően ajánlott az oltások felerősítese, a veszettség elleni oltást pedig Magyarországon kötelező évente ismételni. A kutyájának szükséges speciális oltások a helytől és az életmódtól függően változhatnak, de általában szopornyica, parvovírus, leptospirózis, hepatitis, veszettség, tetanusz és kennelköhögés elleni oltásokat tartalmaznak. Konzultáljon állatorvossal, hogy a kölyökkutyája a legjobb oltási védelmet kapja.
Látogasd meg a Gazdikeresőnket és fedezd fel partnereink kutyáit!
Kutyát keresek