Egyesületünk 2018. januárjában alakult a túrkevei kóbor állatok befogadása, gondozása, örökbeadása és a felelős állattartással kapcsolatos szemléletformálás érdekében. Túrkeve Város Önkormányzatával együttműködve a gyepmesteri telepre bekerülő ebeket gondozzuk az első perctől kezdve és próbálunk számukra jobb körülményeket kialakítani és megfelelő családot keresni.
Átlagosan évente 100-130 eb kerül a gondozásunkba, ebből legalább 30-40 kutyus elárvult, vagy kidobott 4-6 hetes kölyökkutya. A kölyökkutyák az otthonomban vannak gondozásban, ahol a többi mentett kutyus és cica mellett jól szocializálódnak. A tevékenységünket a gyepmesteri telep 4 kenneljével kezdtük, azóta további 30 kennelt telepítettünk, jelenleg is folyamatban van egy tripla kennel szerelése, így mindösszesen 37 kennelünk van, amelyekben 40-45 ebet tudunk elhelyezni biztonságosan. 16180 m2 területet kaptunk használatra az önkormányzattól, amin próbálunk egy kutyás közösségi teret és kifutókat kialakítani. Betagozódtunk a közmunka programba valamint lehetőséget adunk a környékbeli középiskolák diákjainak a közösségi szolgálat letöltésére.
Első lépésben a Kutyakacajon keresztül, az Egyesület Facebook oldalán üzenetben, telefonon, vagy az egyesületi e-mail címen kell küldeni egy megkeresést.
Írásbeli megkeresés esetén ajánlott küldeni egy rövid bemutatkozást, amelyre az Egyesület válaszol és részletesen ismerteti az örökbefogadást menetét. Szuper, ha valaki tud képeket küldeni a környezetről ahova a kutyus kerülne (főleg a messzebbről jövő gazdijelöltek esetében). Az egyesület a képeket nem teszi fel sehova és nem él vissza vele, ez csupán a kutya érdekét szolgálja. :)
Ezt követően el lehet jönni előzetesen megnézni a kiválasztott kutyust, van lehetőség sétára a területünkön és személyesen átbeszélni az örökbefogadást. Amennyiben a kutyus és a gazdijelölt hozzáállásán is azt látjuk, hogy minden rendben, akkor a kiválasztott időpontban költözhet a kutyus. Fontos a kapcsolattartás, főleg az első időszakban, amíg azt nem látjuk, hogy minden rendben. Probléma esetén első körben együtt kell megoldást találnunk, ha valamiért végképp nem működik akkor pedig a kutyusnak hozzánk kell visszakerülnie.
A kezdeményezett neve: A Remény Rabjai Állatvédő Egyesület Túrkeve
A kezdeményezett címe: 5420 Túrkeve, Ágota utca 10.
Adószáma: 18976526-1-16.
Nyilvantartási száma: 16-02-0002738
Az egyesület jogosult adó 1%-ra és közhasznú besorolású egyesületként működik.
Az anyagi támogatás mellett az Egyesület táp és felszerelés adományokat is szívesen fogad, előzetes megbeszélés alapján. Amennyiben nincs lehetőséged tápot, vagy felszerelést adományozni, támogathatod az egyesületet úgy is, hogy a Földvár Takarmány Webshopról rendelsz az Egyesület részére, akik 50 kg-tól szállítják ki a tápot.