Spániel fajtamentés
Egyesületünk 2010-ben alakult meg azzal a céllal, hogy az akkor még egy-két gazdátlan, bajba jutott spániel – orvosi körei elvégzése után – végleges otthonra leljen.
Sajnos mára a leadott, kidobott kutyák száma megsokszorozódott, miközben az örökbeadások száma csökken, hiszen gazdátlan kutyát már szinte minden bokorban könnyű találni, azonban felelősen befogadni komoly döntés kell legyen. Mi pedig nem is szeretnénk, ha mentvényeink nem alapos megfontolás után, mindent mérlegelve kerülnének az új családjukba.
Habár fajtamentők vagyunk (angol és amerikai cocker, breton és king charles spánielek mentése a fő profilunk), nem mondunk nemet olyan bajba jutott kutyákra sem, akik többedmagukkal spániel társukkal együtt kerülnek egyesületünk gondozásába, ezért keverék kutyáink is vannak szép számmal. Menteni a fajta egyedeit – ez az elsődleges célunk, de mindeközben a megelőzésre, a felesleges szaporulatok létrejöttének megelőzésére is igyekszünk ugyanilyen nagy hangsúlyt fektetni!
Mottónk: a kutyának értéke legyen ne pedig csak ára, a kutyatartás legyen öröm!
Ennek eléréséhez keresünk partnereket, akár tevékenyen, akár csendes támogatóként a háttérből segítve munkánkat.
1. A gondolat
Megfogalmazódik örökbefogadó-jelöltünk fejében a gondolat, hogy szeretne kutyát családtagnak, bevonva őt élete minden fontos mozzanatába.
2. A kiválasztás
A kutyára vonatkozó rövid jellemzés elolvasása és a fotók alapján kiválasztja a hozzá temperamentumában, aktivitásában leginkább illő ebet.
3. Telefonos egyeztetés
Ha megvan a kiválasztott kutyus, esetleg 2-3, akkor fel kell hívni a kutyá(k)hoz tartozó telefonszámot és az esetleges kérdéseire választ kap az örökbefogadó jelölt, valamint az egyesület képviselője is meg tud győződni róla, hogy ideális helye lenne-e a telefonálónál az adott kutyának.
4. Személyes találkozó
A sikeres telefonbeszélgetést követően, egy személyes találkozó következik. Ide minden esetben az összes családtagot szükséges elhozni, akikkel a kutya a jövőben együtt fog élni.
5. Üres kézzel, azaz kutya nélkül megy haza a család
Otthon átgondolják a látottakat, átbeszélhetik újra, valóban felkészültek-e egy kutya befogadására. Tudják-e, ki fog reggel felkelni megsétáltatni, ki fogja este, az utolsó sétára levinni, ha megvan, melyik állatorvoshoz, kutyakozmetikushoz fognak járni, hova mennek nyaralni, ahova az új jövevényt is vihetik. És ha minden adott az érkezésre (tálak, ágy, táp, póráz, nyakörv, kefe, fésű, játékok stb.), készen várják az új családtagot, akkor mi házhoz fogjuk őt szállítani.
6. A házhozszállítás
A házhozszállítás időpontját úgy egyeztetjük, hogy pár napig minden a kutya körül foroghasson, hisz nagy változás ez mind az ő, mind a család életében. Fontos, hogy ez nyugalomban történhessen, ne rohanó hétköznapokon.
Megnézzük, hogy mennyire érzi otthonosan magát. Ha van másik élőlény, akkor ők kölcsönösen elfogadják-e egymást, vagy legalábbis van-e remény az összeszoktatásra nagyobb lelki sérülések nélkül. Átadjuk a kutya egészségügyi kiskönyvét és aláírunk egy örökbeadási szerződést, amely minden kötelezettséget tartalmaz a továbbiakra vonatkozóan.
Adó 1%:
Cocker Rocker Egyesület
Adószámunk: 18029538-1-13
Eseti felajánlások:
10918001–00000098–44870000 (Unicredit Bank)
Jogosult neve: Cocker Rocker Spániel Fajtamentő Egyesület
PayPal:
ppcocker2@gmail.com